חדר הכושר מגיע הביתה

אין לכם זמן ללכת לחדר הכושר? אל תדאגו, אפשר להביאאותו אליכם הביתה. עם השקעה לא גדולה, חדר פנוי והמון רצון לעסוק בפעילות גופנית,גם לכם יכול להיות חדר כושר ביתי שמספק עבורכם את כל מה שצריך ומבלי לצאת מהבית.למרבית האוכלוסייה כיום יש מנוי לחדר כושר, ומחציתם אפילו לא מגיעים ולא מנצלים אתהמנוי מפאת חוסר זמן, חוסר מוטיבציה או אפילו שונאים את ההמוניות.

בחדר הכושר הביתי לא תצטרכו לחכות בתור למכשירים, לא תצטרכו להתבוסס בזיעתם של אחרים והכי חשוב לא תצטרכו לצאת מהבית כדי להתעמל. מכשיריה כושר תמיד יהיו שם בשבילכם, בכל רגע נתון, בבוקר לפני עבודה, בערב אחרי העבודה,בשבת, בחג ובכל זמן שרק תרצו.

לפניכם מדריך מקוצר המנדב טיפים חיוניים לבניית חדרכושר ביתי: -חשוב לבחור חדר מרווח ומאוורר בכדי שהאווירה בחדרתהיה נוחה לאימון ומאפשרת זרימת אוויר לחדר בצורה תקינה.

-רצוי לבחור חדר עם חלון, במידה ואין כדאי להשתמשבמאוורר גדול שיאוורר את החדר.

-כדאי להכניס לחדר מערכת שמע או טלוויזיה כדי להכניסקצב לאימון עם מוזיקה קצבית ומרוממת.

-רצוי להכניס מראה גדולה הנותנת תחושת מרחב בחדר ומגדילה אותו ויזואלית.

-דאגו לתאורה חמה ולא קרה ופלורוסנטית, כך תוכלו לראות את עצמכם באור טבעי ונעים הרבה יותר.

-ניתן להכניס לחדר שטיחונים מגומי לספיגת הרעש והגנה על הרצפה.

-מזרן לביצוע מגוון רחב של תרגילי כושר בשכיבה עלהרצפה בנוחות מקסימאלית. רצוי מזרן עבה כדי שתרגישו כמה שפחות את הרצפה.

-כדור פיטבול, תוכלו לבצע עליו אינספור תרגילים נהדריםהמחזקים את כל שרירי הגוף בדגש על שרירי בטן, גב והמייצבים.

-משקולות יד ורגל- לביצוע תרגילי כושר על כל שריריהגוף בדגש על התנגדות, העלאת מסת השריר וחיטוב הגוף. בעזרת משקולות אפשר לבצע את כלתרגילי חדר הכושר וניתן לבצעם בשכיבה או בעמידה, על המזרן או בישיבה ואפילו על כדורהפיטבול

-גומיות כושר יכולות להחליף את המשקולות או אפילו לחקות את התנועות של תרגילי הכוח בחדר הכושר. בעבודה נכונה ניתן לקבל את אותו אפקטע”י שימוש בגומיות.

-שק אגרוף להגברת ההוצאה האנרגטית או במילים אחרות “שריפת קלוריות מוגברת”, ע”י שימוש בשק אגרוף ניתן לשפר את הכושר הגופני, הסיבולתלב ריאה, את הכוח ולשפר את המיומנות בבעיטות ובאגרופים. כמו כן, יעיל לשחרוראנרגיות והוצאת כעסים

- הליכון חשמלי מומלץ לשיפור הסיבולת לב ריאה ולהוצאה אנרגטית נוספת. מסייע בהורדת כולסטרול, לחץ דם, סכרת ולירידה במשקל. כדאי לבדוקל פני שקונים אורך ורוחב מסילה מתאים אישית למשתמש,מודד דופק (בד”כנמצא עם רוב החדשים) ולוודא הימצאותם של בולמי זעזועים לשם שמירה על הגבוהמפרקים.

- אליפטיקל ואופני כושר- יעיל בחיזוק שרירי הרגליים,הישבן והירכיים. כמו כן, מסייע בשיפור הכושר הגופני ולירידה במשקל ע”י שריפת קלוריות מוגברת. חשוב שיהיה מנגנון התנגדות מגנטי, עמיד ומאפשר תנועה חלקה. חשוב לבחור מכשיר בעל גלגל תנופה גדול ככל שניתן, גלגל תנופה כבד יותר מאפשר תנועה ארוכה ונכונה יותר.

-דלגית-להעלאת קצב הלב במהלך האימון או כחימוםבתחילתו.

-מולטי טריינר- למעשה זהו המכשיר שאיתו תוכלו לבצעהכל בדומה לתרגילי חדר הכושר. מציע מגוון רחב של תרגילים ואפשרויות התנגדות שונות.

-ספת כושר- בד”כ מתכווננת ומאפשרת עבודה בטווחי תנועה ובזוויות שונות למפרקים ולשרירים.

-ניתן לעבוד עם משקולות גומיות או משקל גוף

משקל- לשקילה שבועית שבה תוכלו לאמוד את מצבכם וקצב התקדמותכם. רצוי משקל הנותן גם אפשרות לאחוזי שומן.