אימון טרמפולינה - אימון שכולו הנאה

אוהבים ספורט, אבל שונאים לרוץ? מחפשים דרך לשרוף אלפי קלוריות בזמן קצר וליהנות תוך כדי? מעוניינים להוריד במשקל מבלי לשלם מאות שקלים לחוגים וחדרי כושר? במילה אחת: אימון טרמפולינה. אלפי חצרות בתים בישראל מתהדרים בטרמפולינה לחצר ואפילו בטרמפולינה אישית לבית – מוצר הנחשב לאחד המובילים בתחום הכושר והאימון האירובי הביתי. בין 600 ל-1000 קלוריות נשרפים באימון טרמפולינה ממוצע בן 40 דקות לשעה. מגוון הדגמים הרחב ויבואני הספורט הרבים המשווקים את מוצריהם בישראל, גרמו לכך שכיום, ניתן להשיג טרמפולינות איכותיות יותר במחירים שווים לכל כיס.

יתרונות באימון טרמפולינה

  • קפיצה על טרמפולינה באופן קבוע מחזקת את הרגליים והישבן בצורה מהירה יחסית.
  • למרות מה שמקובל לחשוב, הקפיצה אינה פוגעת במפרקים או בגב כלל וכלל, אלא מחזקת אותם בצורה ניכרת. יתרון שמיוחס גם לאליפטיקלים
  • אולי הנקודה החשובה מכולן - כל המחקרים מוכיחים כי פעולת הקפיצה "שורפת" אנרגיה בקצב המהיר ביותר מכל פעילות גופנית אחרת.
  • הקפיצה על גבי טרמפולינות מאפשרת לכל אחד מאיתנו להתאמן בביתו שלו ואף מחוצה לו (מרפסת, גינה וכו´). משטח הקפיצה חזק ביותר ומחובר לשילדת המבנה באמצעות קפיצים אימתניים. הקפיצים הופכים את הקפיצה להרמונית ואלסטית ובכך נמנע הנזק למפרקים אשר מורגש במכשירי כושר אחרים ובמיוחד אצל אלו המתאמנים בחוץ (ריצת כביש למשל). כל טרמפולינה באופן זה מהווה יחידה עצמאית המשפרת את הכושר הגופני, שורפת שומן רב, מחזקת את השרירים ולכן תורמת לסיבולת לב הריאה וחיטוב הגוף.

בבחירת טרמפולינה חשוב לשים דגש על מספר אלמנטים מרכזיים:


• בטיחות – לפני הכל. ודאו כי בסיס הטרמפולינה, העמודים, הסולם והמסגרת עשויים מחומר חזק בעל תו תקן בינלאומי שאינו מחליד בגשם, לחות ותחת השמש הקופחת.
• גודל – התאימו את גודל הטרמפולינה למהות השימוש הצפוי. האם מספר אנשים אמורים להתאמן במקביל? האם יתאמנו ילדים או מבוגרים? קוטר טרמפולינה איכותית צריך להיות גדול מ-12 FEET (3.66 מטר) ומעלה. השתדלו לא להסתפק בפחות.
• רשת הגנה – הרשת העוטפת את הטרמפולינה סביבה ומונעת אפשרות נפילה אל מחוץ למשטח. עליה להיות גבוהה מ-170 ס"מ ועמידה בפני קרני UV למניעת בלאי מואץ.
• אחריות – הימנעו מרכישת טרמפולינה אלמלא ניתנה לכם אחריות בת שנה למשטח הקפיצה, חמש שנים לשלדת המתקן ומספר חודשים לרשת ההיקפית וכיסוי הקפיצים.
• מחיר – סקר שוק חשוב ואף הכרחי. הבדלים של מאות שקלים קיימים בין המוצרים והיבואנים השונים. עם זאת, זכרו כי לעיתים על מה שרוכשים בזול, משלמים ביוקר, והימנעו מרכישת המוצר הזול ביותר באופן אוטומטי.

טרמפולינה – יבואן טוב, מוצר טובחשוב להדגיש – בדיוק כשם שיצרנית הטרמפולינה חשובה וקשורה ישירות לאיכות שלה ולהנאה שלכם מן המוצר, כך גם פני הדברים בכל הקשור ליבואן. ברכישת טרמפולינה אל תתפשרו על פחות מיבואן עתיר ניסיון וידע בתחום מוצרי הספורט בכלל והטרמפולינות בפרט. במוצר שכזה, חשוב שתמיד תהיה לכם כתובת לפנות אליה. אנרג´ים יבואנית מוצרי ספורט הינה דוגמא מצוינת ליבואן ששמו הולך לפניו. מומלץ בחום.

 

לסיכום

אם קיים מכשיר כושר אולטימטיבי אשר משלב תכונות של חיזוק שרירים ושיפור סיבולת לב ריאה ובו בעת גם מהווה תחביב מהנה לכל המשפחה בשעות הפנאי, הרי שבוודאי מדובר על טרמפולינה. קשה למצוא אדם אשר לא נהנה מפעולת הקפיצה הכה משחררת ולעיתים מספיקה קפיצה אחת קטנה כדי להרגיש את האדרנלין מתפרץ ואת הגוף מתחיל להתעורר. טרמפולינות, עקב אופיין הכה ידידותי והמהנה למשתמש, יכולות לעזור לכם להיכנס לכושר בצורה הכי מהנה שיש. מדובר בפעילות אירובית לכל דבר בדומה לריצה על מסלול ריצה או רכישה על אופני כושר. אנרג´ים הינה יבואנית מובילה של טרמפולינות מתקדמות ואיכותיות. באתר החברה תמצאו מפרטים טכניים מלאים ומידע מקיף אודות שלל מתקני הקפיצה שקיימים כיום בשוק.

חשוב ביותר לבחור טרמפולינה אשר משרתת את הצרכים שלכם ע"פ גודל (קוטר), משקל נשיאה מקסימאלי, איכות ומחיר. באתר אנרג´ים תמצאו את כל המידע הדרוש לכם על מנת לבחור נכונה, בנוסף למערך שירות מקצועי ומיומן שילווה אתכם לאורך כל שלבי הבחירה. שתהיה לכם קפיצה נעימה!


אתם עדיין לא קופצים? כדאי שתתחילו.. טרמפולינה - קופצים ונהנים.